11 Şubat 2014 Salı

Kedili hayat - Sultan

Çok nadir pencere önüne geçiyor
Bütün gün beni bekliyor,bilgisayar başında,hep oturduğum koltuğun o köşesinde


Hemen atlıyor kucağıma,önceleri bu atlama işinden korkuyordum ama iki gün oldu,alıştım
Kucağımda uykuya dalıyor,yavaşça yanıma doğru yatırıyorum.
 
 
Sonra yanından kalkmaya mecbur kalınca üşumesin diye yanlarını doldurup,üstünü örtüyorum,üşüttüğünü hissediyorum,gözleri yaşlı
bir de hapşırdiğinı sanıyorum.kedicik hasta mı bilemiyorum,Yunus'un  hasta olacağını herkesten önce ben anlarım.Yunus hasta olduğunda hemen doktora gitmem önce kendi hekimliğimi yaparım,anneliğimi.Daha iki gündür tanımaya çalıştığım bu kediciğe çok cahilim,cahilliğimden korkuyorum.
İki gündür veteriner araştırıyorum,aşılar ucuz olsun,tahliller ucuz olsun,ilaçlar ucuz, ne yazık ki kediciğin sahibi
ucuz olan veteriner peşinde.Aklıma iki gündür ,"Sultan" filmi geliyor,hani Türkan Şoray temizliğe giderek çocuklarına bakmaya çalışan  dul bir kadındı ve çocuklar gecekondu evlerine gizlice bir köpek almışlardı.Sultan,karınlarını zor doyururken eve alınan köpeğe razı olmuş ve köpeğe de isim koymuştu,"Enayi".
Kediciğe hala isim koyamadık, Sultan'ın koyduğu isim kafamda zonkluyor,bugün kediciğin üstünü örterken keşke beni bulmasaydı,keşke beni sahibi olarak seçmeseydi, dedim.
Elimin uzanamadığı çoğu şeyi kalbim ile yapmaya çalıştım,bir sokak kedisine de elimi uzatmamalıydım diye iç geçirmek çok üzdü beni.

3 yorum:

  1. kedidin adı sultan koydunuz diye düşündüm bir an, alışma evresi herhalde seni tedirgin eden, yoksa hasta mı olacak, iyimi ne olduğunu sen anlarsın, üzme kendini sevgiler elif

    YanıtlaSil
  2. Senin kadar sevgi dolu bir sahibesi olan kedinin adı şanslı olmalı bence...

    YanıtlaSil
  3. Ayşe, kediciğe isim koyamaşıyını, her an vazgeçebilirim psikolojine bağlıyorum ve üzülüyorum. Biraz şans ver ona ve kendine. İnan kedili yaşam çok güzel.

    YanıtlaSil